Batflat 1.3.0 już jest!

Batflat 1.3.0 już jest!

Batflat w nowej wersji jest już dostępny do pobrania! To największe zmiany w systemie odkąd się pojawił w sieci. Prócz zmian w CMS nastąpiły zmiany na stronie. Od dziś korzystamy z szyfrowanego połączenia, dokumentacja została zaktualizowana o język angielski, pojawił się blog oraz dwie opcje stania się posiadaczem Batflata. Sprawdźcie, co nowego Was czeka!

Licencja komercyjna

Dostawaliśmy wiele zapytań odnośnie możliwości usunięcia ze stopki tekstu "Powered by Batflat". Postanowiliśmy udostępnić taką opcję szczególnie osobom, które wykorzystują skrypt w celach komercyjnych. Wersja płatna, która kosztuje 29 dolarów, umożliwia usunięcie wszelkich widocznych informacji o autorach, linków zwrotnych oraz zmianę logo i nazwy (tzw. white-label). Zakup licencji komercyjnej należy przeprowadzić na stronie Batflata, a następnie wprowadzić klucz do ustawień systemu. Wersja płatna gwarantuje darmowe wsparcie przez okres jednego miesiąca.

Nowa struktura modułów

Z pewnością największą zmianą jest nieco inna struktura plików modułu. Od teraz pisanie własnych modułów jest łatwiejsze i bardziej elastyczne, a system sprawdza, czy moduł jest kompatybilny z aktualną wersją. Dodatkowo zmienił się widok listy modułów w panelu administracyjnym, który umożliwia podgląd treści pliku ReadMe.md z katalogu modułu. Dzięki temu można opisać szczegóły obsługi swojego modułu.

Opcja zapamiętania logowania

Podczas logowania się do panelu administracyjnego można znaczyć opcję "zapamiętaj mnie", która pamięta aktywną sesję przez 30 kolejnych dni liczonych od czasu ostatniego logowania.

Wielojęzyczność modułów

Wszystkie moduły, które tego potrzebowały, obsługują wielojęzyczność systemu. Od teraz można dodawać wpisy na blogu oraz tworzyć skrawki z podziałem na języki.

Tag językowy

Dla web designerów również przygotowaliśmy pewne ułatwienie. Wprowadziliśmy nowy tag językowy, dzięki któremu można w łatwy sposób wyświetlić treść z szablonu w zależności od wybranego języka na stronie. Przykład:

{lang: pl_polski}
    Witaj świecie!
{/lang}
{lang: en_english}
    Hello world!
{/lang}

Avatary i opisy

W module zarządzania użytkownikami pojawiły się dwa nowe pola: avatar oraz opis. Dodatkowe pola można z powodzeniem wykorzystać przy szablonie wpisu bloga. Prosty przykład użycia:

<img src="{$post.author.avatar}" class="profile-picture">
<blockquote>{$post.author.description}</blockquote>

Nowy motyw

Paczka z systemem posiada nowy, domyślny szablon o nazwie "batblog". Jak sama nazwa wskazuje, został on stworzony z myślą o prowadzeniu bloga.

Pozostałe zmiany

Prócz wyżej wymienionych zmian jest jeszcze kilka drobnych, np. wsparcie nawigacji dla stron typu "one page", informacja o aktualizacji w górnej belce PA czy tag {template: template-file.hml}, który ułatwia dołączanie plików motywu. Pełną listę zmian znajdziecie w oknie aktualizacyjnym.